Sertaç Ayvaz

Sertaç Ayvaz Kimdir?

Oyunculuk eğitimine AÇOK ‘da 1993 yılında başlayan Sertaç Ayvaz, TiyatroKare Ortak Üretim Laboratuvarı’nda oyunculuk eğitimine devam etti. Tevfik İsmailoğlu’ndan iki yıl boyunca rejisörlük eğitimi aldı. Ümit Denizer ile Yazarlık, Ayşe Emel Mesçi ile Meyerhold, Yücel Erten ile Metinden Sahneye, Ayla Algan ile Müzede Drama, Grips Theatre ile Çocuk Tiyatrosu, Nazım Oktar ile Radyo Programcılığı, Tülay Üstündağ ile Yaratıcı Drama, Göksenin Uçarer ile Reklam Dublajı atölyelerine katıldı. TiyatroKare’de Bahara Uyanış, AÇOK ile Perdeci, Herşeyin Bir Sınır Var, Benim Arkadaşım Yok oyunlarında oyuncu olarak görev aldı. Senkron TV ‘de dublaj sanatçılığı yaptı. Çeşitli radyolarda radyo programları hazırladı ve sundu. “Düş Balonu” isimli çocuk programının yapımcılığını ve sunuculuğu üstlendi. Levent Kırca Tv’ de yazarı olduğu Tırtıl 18 bölüm olarak çekildi. Çocuklar için yazdığı “Kargalar ve Bezelyeler” piyes kitabı basıldı. 2000 yılında, TRT Radyo Oyunları Yarışması’nda ödül kazandı. Öykü Sahne Ensemble müzik grubunda solistlik yaptı. Kadıköy Tiyatroları Platformu ve Tiyatro Kooperatifi oluşumlarının içinde aktif olarak çalıştı.

Kurucularından olduğu Tiyatro Açıkça çatısı altında oyunculuk, doğaçlama, diksiyon derslerininin eğitmenliğini üstlendi. Nazım Hikmet Akademi’de doğaçlama eğitmenliği yaptı. Anaokulundan, üniversiteye uzanan geniş bir yelpazede her kademe öğrenci ile yaratıcı drama ve tiyatro çalıştı. Bu ekiplerle oyunlar çıkardı. Yazdığı oyunları bu çatı altında sahneledi. Rutubet oyunu Neil Fleckman rejisi ile Amerika’da sahnelendi. Pek çok kurumsal şirketin tiyatro kulübünü kurdu ve eğitmenliğini yaparak oyunlar sahneledi. Kadıköy Öykü Sahne’yi kurarak on yıl boyunca işletti.

Hali hazırda dizi, reklam, sinema oyunculuğu çalışmalarını yürüten Ayvaz, yazarlık çalışmalarını da sürdürüyor. Tiyatro dersleri ve oyuncu koçluğu çalışmalarını , yüz yüze online olarak sürdürüyor.